TDP Genel Başkanı Zeki Çeler, Gündem Kıbrıs Web TV’de Bahar Sancar’ın sorularını yanıtladı. Çeler, son günlerde kamuoyunun gündemine gelen çeşitli anket sonuçları ile ilgili değerlendirmelerde bulundu…

ÇELER’DEN SOSYAL DEMOKRASİ VURGUSU… Gündem Kıbrıs Web TV’de Bahar Sancar’ın konuğu olan TDP Genel Başkanı Zeki Çeler, insanların mevcut siyasi anlayışa karşı bir güvensizliğinin oluştuğunu kaydederek, TDP’ye ulaşan kişi sayısında artış olduğunu söyledi. Çeler, “Bu ülkede sosyal demokrasinin ne olduğunu yaşamak isteyen herkese kapımızı açtık. Biz parti olarak insanı seven, doğasını seven, insanların nereli olduğuna bakmadan, din dil ırk ayırımı yapmadan bir şemsiye altında toplamaya başladık. Bundan sonra TDP’nin esas vizyonu toplumun bütünü kapsayıcı bir politika yürütmektir. Şuanda toplumun sesi olan bir noktayı yakaladık. Bu saatten sonra biz muhalefete değil hükümete talibiz” dedi.

“İKİ PARTİLİ SİSTEME DÖNÜLMESİ İÇİN ALGI OPERASYONU”… Son günlerde kamuoyunun gündemine gelen çeşitli anket sonuçları hakkında da değerlendirmelerde bulunan Çeler, “Anketler bilimsel verilerdir ancak yapılan yönlendirmeli anketlerde çıkan sonuçlara takılmıyorum. Daha seçim sattında değiliz. Şu anda insanların oy verme eğitimleri gerçek verileri yansıtmaz. Şu anda iki büyük partinin yaptırdığı anketlere baktığımızda esas gaile kimin birinci olduğu değildir. Esas gaileleri bu ülkede iki partili sisteme dönülmesi için bir algı operasyonu yapıyorlar. Bu toplum parlamenter sistemden uzaklaşmak istemiyor. Bu yaptıkları anketlerin esas sebebi büyük olduklarını göstermek değil, önce iki partili sisteme ardından da başkanlık sistemine geçiş için mücadele ederek parlamenter sistemi ortadan kaldırmak istiyorlar” ifadelerini kullandı. 

Türk savaş gemileri KKTC limanlarında halkın ziyaretine açılıyor Türk savaş gemileri KKTC limanlarında halkın ziyaretine açılıyor

“TDP’NİN CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİNDE ADAYI OLACAK”… Yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçimleri hakkında da konuşan Çeler, parti yetkili kurulları ile görüştükten sonra TDP’nin cumhurbaşkanlığı seçiminde bir adayının olacağını söyledi. Çeler, TDP’nin bir siyasi parti olduğunu ve Cumhurbaşkanlığı seçiminde de bir adayının olacağının altını çizerek, “Bu aday ben olmayacağım ama TDP’nin Cumhurbaşkanlığı seçiminde bir adayı olacak” şeklinde konuştu.

GÜNDEM KIBRIS ÖZEL HABER