Doğu Akdeniz Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (DAÜ-SEM) Ada Işığı Çocuk Korosu anlamlı bir konser gerçekleştirmeye hazırlanıyor. 13 Haziran 2015 tarihinde, saat 11:00’de, Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’nda gerçekleştirilecek olan konser Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanser Vakfı yararına düzenlenecek. Sosyal Sorumluluk ve Farkındalık Projelerine büyük önem veren DAÜ – SEM Ada Işığı Çocuk Korosu, Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı yararına vereceği konser için büyük heyecan yaşıyor.   

Söz konusu konseri DAÜ Ada Işığı Çocuk Korosu Koro Şefi Erkan Dağlı ve Konuk Şef olarak Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Koro Şefi Mete Gökçe birlikte yönetecek. Konserde, Ada Işığı Çocuk Korosu kendi adına bestelenen ''Ada Işığıyım Ben'' isimli çocuk şarkısını ilk kez seslendirecek. Ayrıca, konserde İşitme Engelli Çocuklar için de Ellerimizle Duyar mısınız? mesajı verilerek “Şiirlerle Büyüsün Çocuklar” isimli şarkı da seslendirilecek. Koronun piyano eşliklerini Piyanist Özkan Boyacıoğlu gerçekleştirecek olup, koroya Özşen Anış Mehmetalioğulları ve İlmiye Karaşahin koro asistanı olarak destek verecek.

Konuk Şef Mete Gökçe 11-12 Haziran 2015 tarihlerinde yoğun olarak atölye çalışması gerçekleştirerek konser sonrası koronun kurulduğu tarihten itibaren gelişiminin değerlendirileceği velilere yönelik bir seminer de verecek.

DAÜ Ada Işığı Çocuk Korosu çalışmalarına Haziran 2013’te tarihinde başlayarak KKTC’de Üniversite bünyesinde kurulan ilk çocuk korosu olma özelliğini de taşıyor. 7-13 yaş kız ve erkek çocuklarından oluşan koro, çalışmalarını DAÜ Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Öğretmenliği Programı rehberliğinde, Öğretim Görevlisi ve Koro Şefi Erkan Dağlı yönetiminde sürdürüyor. Koro yeni dönemde Avrupa'da yapılacak olan koro festivallerine katılmayı da planlayarak ülke müziğini yurtdışında da duyurmayı hedefliyor. Koro kurulduğu tarihten itibaren yurtiçi ve yurtdışında düzenlenen Festival, şenlik ve konserlerde yer alarak izleyicilerin ve müzikseverlerin büyük beğenisini kazanmıştır.

Söz konusu konsere katılmak isteyenler konser biletlerini Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı’ndan, DAÜ Sürekli Eğitim Merkezi’nden veya konser günü kapıdan temin edebilecekler. Giriş ücretinin 10 TL olduğu konserden elde edilecek olan tüm gelir Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı adına bağışlanacaktır.