Türkiye-KKTC El Ele Eğitimde Daha İleriye Programı’ kapsamında Ankara’dan gönderilen ve eğitim materyallerini taşıyan 14 TIR Gazimağusa Limanı’nda karşılandı.

Türkiye Cumhurbaşkanlığı himayelerinde "Türkiye-KKTC El Ele Eğitimde Daha İleriye” programı çerçevesinde yollanan eğitim-öğretim malzemesi Türkiye'nin Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu ve Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu tarafından karşılandı.

ÇAVUŞOĞLU

BRT’nin haberine göre, Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Türkiye ve KKTC arasında yürütülen işbirliği çerçevesinde Türkiye'nin her türlü desteği vermesinden büyük mutluluk duyduklarını ve bu sayede ülkemizdeki eğitim-öğretiminin hızlı bir yükselişe geçmesi noktasında büyük önem taşıdığını vurguladı.

Türkiye’de ne varsa KKTC'ye de ulaştırılması yönünde büyük bir özveri ortaya konduğunu ifade eden Çavuşoğlu, bu bağlamda gelen 14 tır araç gereç,750 akıllı tahta ve diğer malzemelerin yarından itibaren okullara dağıtılacağından büyük sevinç duyduklarını kaydetti.

FEYZİOĞLU

Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu’nun yaptığı açıklamada, “Pazartesi gününden itibaren akıllı tahtaların, kitaplık ve sıraların, on binlerce kitabın okullara gönderilmesi başlayacak. Türkiye-KKTC daima el ele” dedi.

Feyzioğlu, açıklamasına şöyle devam etti:

LGS başvuruları ve sınav ne zaman yapılacak? Bakan Özer tarih verdi LGS başvuruları ve sınav ne zaman yapılacak? Bakan Özer tarih verdi

“Bu büyük hizmet Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın KKTC vizyonu, stratejisi ve talimatları ışığında, Cumhurbaşkanı Yardımcımız Fuat Oktay'ın yakın takibinde, Milli Eğitim Bakanımız Mahmut Özer'in pek titiz organizasyonunda, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Başbakan Ünal Üstel, Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu ve tüm hükümet ile yakın iş birliği içinde gerçekleşti. Milletimize hayırlı olsun.”