İngiltere’deki Kıbrıslı Türkler ambargolara karşı protesto düzenleyecek İngiltere’deki Kıbrıslı Türkler ambargolara karşı protesto düzenleyecek

Girne Çatalköy mevkiinde 8 Şubat 2022’de evine giderken hain bir pusuya düşürülerek öldürülen Kıbrıslı Türk İş İnsanı Halil Falyalı ve şoförü Murat Demirtaş’ın suikastıyla ilgili duruşmalar Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada kamera görüntüleri mahkeme heyetine sunulmaya devam edildi…
 

GÖRÜNTÜLER İZLENMEYE DEVAM EDİLDİ…

Girne Çatalköy mevkiinde 8 Şubat 2022’de evine giderken hain bir pusuya düşürülerek öldürülen Kıbrıslı Türk İş İnsanı Halil Falyalı ve şoförü Murat Demirtaş’ın suikastıyla ilgili duruşmalar Girne Ağır Ceza Mahkemesinde görüşülmeye devam ediyor. 16. Duruşmada savcılık makamı Özel soruşturma Şube Amirliğinde görevli polis çavuşu Ersin Öğretici’yi tanık olarak dinlemeye devam etti. Kanlı suikastın öncesinde ve sonrasında eli kanlı katillerin görüntüleri ve buluşmaları güvenlik kameralarına takıldı.


HANİ BİRBİRLERİNİ TANIMIYORLARDI?...

Mahkemede izletilen görüntülerde öne çıkan detaylar İstanbul 36. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılaması devam eden sanıklar Ender Yıldız, Mustafa Söylemez, Abdürrahim Çelik, Mehmet Faysal Söylemez ve Cengiz Şener’in ifadelerini yalanladı. Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde olay gününe ve öncesine ait toplanan birçok kamera görüntülerinde Mustafa Söylemez ile Veysel Sare, Musa Çiçek ve Ömer Tunç’un teması ve birliktelikleri belgelendi. Ayrıca organize suikastta kullanılan sim kartların Ender Yıldız tarafından Girne’de satın alındığı da kamera görüntülerine yansıdı. Suikasttan önce Mustafa Söylemez ve Veysel Sare’nin Girne Merkezde birlikte yürüdükleri görüntüler de güvenlik kameralarına yansıyan anlar arasında bulunuyor. 


HAİN PUSUYA DOĞRU…

Suikast zanlılarından Musa Çiçek, Maktul Halil Falyalı’nın aracı Karakum Lemar’ın önünden geçtiği sırada, yolun kenarında aracın geçişini beklediği anlar kameralara takıldı. Olay gecesi Mustafa Söylemez ve Ömer Tunç, Supreme süpermarketin otoparkında saat 17.59’da birlikte olay yerine hareket ettikleri görüntülendi. Sonrasında Maktul Halil Falyalı’nın aracı 18.41’de olay yerine doğru ilerlerken kameralara takıldı. 


SUİKAST ELDİVENİNİ ATTIĞI ANLAR KAMERADA…

Suikastın ardından Ömer Tunç’un kameralara yansıyan görüntülerinde saat 19.59’da beyaz Ford Fieasta araçla Lord Palace otele geldiği ve yolun karşısına park ederek, orada bulunan çöp kutusuna olayda kullandıkları eldivenin tekini attığı görüldü.


SAVUNMA AVUKATLARINDAN “DÜŞÜNDÜREN” TALEP…

Öte yandan mahkemede savunma avukatları Didem Koç ve Süleyman Özsoylular görüntülerle ilgili müvekkilleri ile konuşmak istediklerini, bunun için de mahkemeden cezaevine elektronik cihaz sokmak ve sanıklar ile birlikte görüntüleri incelemek istediklerini talep etti. Mahkeme heyeti böyle bir mahkeme emrini vermeyi reddetti. Dava 9 Ocak 2024 saat 11.30’a ertelendi.