Cumhurbaşkanı Tatar: Temennimiz Kırgızistan’la ilişkilerimizin daha ileriye götürülmesidir Cumhurbaşkanı Tatar: Temennimiz Kırgızistan’la ilişkilerimizin daha ileriye götürülmesidir

Maliye Bakanı Dr. Özdemir Berova, Trafik Kazalarını Önleme Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Zeki Avcı ve beraberindeki heyeti kabul etti. 

BEROVA 
Trafik Kazalarını Önleme Derneği’nin, faaliyetlerini önemsediklerini belirten Maliye Bakanı Dr. Özdemir Berova, derneğin ülkede çok uzun yıllardır sürüş güvenliğini artırmak, sürüş eğitimini daha ileriye götürmek adına okullardan başlamak üzere birçok alanda hizmet verdiğini görmekten son derece mutlu olduklarını kaydederek tüm yönetimi tebrik etti. 
Trafik kazalarının ülkenin kanayan yarası olduğuna dikkati çeken Bakan Berova, bunun birçok nedeni bulunmakla birlikte sürücü hatalarından da kaynaklanıyor olmasının kendilerini üzdüğünü belirtti. 

Maliye Bakanı Dr. Özdemir Berova; “Kıbrıs Türk Halkı’na bu şekilde ölümlü kazalar yakışmıyor. Bunu bir Bakan olarak değil, Kıbrıs Türk Halkı’nın bir ferdi olarak dile getiriyorum. Seferberlik içerisinde bunu aşmak hepimizin görevidir. Hataları önleyebilmenin en önemli yolu da eğitim ve sürekli uyarılardır. Trafikte hedefimiz kazasız günler, güvenli yollar ve trafik konusunda eğitilmiş bir toplum” diye konuştu. 

AVCI
Trafik Kazalarını Önleme Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Zeki Avcı da, kabuldeki konuşmasında ilk olarak Maliye Bakanı Dr. Özdemir Berova’ya görevinde başarılar diledi. Ayrıca, dernek faaliyetleri hakkında Bakan Berova’ya bilgi sundu. 

Derneğin, kurulduğu günden itibaren ülkede trafik kazalarının en aza indirilmesi, can ve mal kayıplarının önlenmesi yönünde çok yönlü çalışmalar yaptığını ve yapmaya da devam ettiğini hatırlatan Avcı, bunlardan en önemlisinin Trafik Eğitim Parkı’nın kurulması ve işletilmesi olduğunu söyledi.  
Trafik eğitimin çok önemli olduğunu dile getiren Trafik Kazalarını Önleme Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Zeki Avcı, trafik eğitiminin standardının yükseltilmesi gerektiğini de belirterek bu konuda Maliye Bakanı Dr. Özdemir Berova’nın desteğine ihtiyaç duyduklarını kaydetti.