Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru İbrahim Bulak, olguları aktardı.

Bakan Öztürkler'den Merkezi Cezaevi'ne ziyaret: Mahkumlarla birlikte voleybol ve futbol oynadı Bakan Öztürkler'den Merkezi Cezaevi'ne ziyaret: Mahkumlarla birlikte voleybol ve futbol oynadı

Polis, 02.05.2023 tarihinde saat 16:30 raddelerinde Uluslararası Kıbrıs Ünüversitesi içerisinde faaliyet gösteren Break Point isimli kafeteryada; Hamitköy Lefkoşa'da sakin Tanya Hassan Rasool Rasool'a ait 250 TL değerindeki mavi beyaz renk cüzdan ve içerisinde muhafaza edilen 3000 USD nakit para ve VİSA banka kartı faili meçhul şahıs veya şahıslar tarafından sirkat edildiğini belirtti.

Polis, mesele ile ilgili olarak yapılan kamera kaydı incelemelerinde  meselede bağlantısı olduğu tespit edilen zanlı-1 W.N.F.A'nın , 17.05.2023 tarihinde derdest emri gereği UKÜ'de tespit edilerek tutuklandığını söledi.

Polis, zanlının ikametgahında yapılan aramada sirkat edilen cüzdan ve banka kartının bulunarak emare olarak alındığını belirtti.

Polis,  zanlı  H.A.M.A'nın ise 18.05.2023 tarihinde Haspolatta tespit edildiğini söyledi.

Polis, konu ile ilgili izahat istendiğinde; zanlı 1'in kendisine vermiş olduğu 500 dolardan kalan 400 dolar nakit paranın zanlı  H.A.M.A'nın tasarrufunda bulunup emare olarak alındığını söyledi.

Polis, zanlıların mesele ile ilgili olarak gönüllü ifade verdiğini ve teyit tekzibinin devam ettiğini,  çalınan paranın bir kısmının bulunduğunu ve aramasının devam ettiğini belirterek zanlıların 2 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç zanlıların soruşturma maksatlı 2 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.