Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Soner Şaban, olguları aktardı.

Polis, huzurda bulunan zanlılar  M.R.M ve A.H.M.S'nin  Vahim Zarar Yaralama, Kavga ve Rahatsızlık" suçlarına methaldar olduğunu belirtti.

Polis, 18.05.2023 tarihinde saat 22:00 raddelerinde Lefkoşa'da Ortaköy bölgesinde faaliyet gösteren ve umumi bir yer olan bir işletme içerisinde Lefkoşa'da sakin M.R.M aralarındaki kız meselesi yüzünden önce sözlü olarak tartışma yaşadığı Lefke'de sakin A.H.M.S'nin başına tasarrufunda kanunsuz olarak bulundurmakta olduğu 46 cm. sap ve 11 cm'de ağız uzunluğu bulunan tahta saplı keser ile vurmak sureti ile adı edilenin başında 1 cm. genişliğinde bir kesi oluşmasına neden olup vahim zarar uğratıp yaralanmasına neden olduğun anlattı.

Polis, olayın hemen akabinde aynı yerde Lefkoşa'da sakin M.R.M  bir taraf olarak kız meselesi yüzünden sözlü tartışma yaşadığı Lefke'de sakin diğer bir taraf olan A.H.M.S ile birbirlerinin vücutlarının muhtelif yerlerine gelişi güzel elleri ve ayakları ile vurmak sureti ile bir kavgada yer alıp rahatsızlık yaptıklarını belirtti.

Polis, söz konusu keserin olay mahallinde tespit edilerek emare olarak zapt edildiğini ve zanlılar tedavilerinin ardından derdest emri gereği tutuklandıklarını söyledi.

Koyun-keçi çiçek hastalığı ile ilgili aşılama tamamlandı Koyun-keçi çiçek hastalığı ile ilgili aşılama tamamlandı

Polis, mesele ile ilgili tahkikatın henüz yeni başladığını alınması gereken tanık ifadeleri ve kamera kayıtları bulunduğunu belirterek, zanlıların 3 gün tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Gülay Süleymanoğlu, zanlıların 3 gün tutuklu kalmasına emir verdi.