İstanbul'da gerçekleştirilen  etkinliğe İslam İşbirliği Teşkilatı Ombudsmanlar Birliği'nin (İİTOB)  asli üyesi olarak katılan Varol, genel kurulla birlikte gerçekleştirilen “Bilgi, Deneyim ve Paylaşım Forumu”nda konuşma yaptı.

Konuşmasında, KKTC halkı olarak yaşanan en büyük sıkıntının dıştan maruz kalınan insan hakları ihlali olduğuna vurgu yapan Varol, gençlerin, çocukların, sporcuların ve bilim insanlarının insan hakları ihlaline maruz kaldığını kaydetti.

Uluslararası camianın desteğine ihtiyaç duyulduğuna dikkat çeken Varol, “Birlikten güç, bilgi, destek doğar; gençler yurt dışında insan hakları ihlalleri yaşıyorlar ve sporcularımız hiç bir aktiviteye ve yarışmaya katılamıyor.” dedi.

Evkaf İyilik Gönüllüleri Ziyamet Özel Eğitim Merkezini ziyaret etti Evkaf İyilik Gönüllüleri Ziyamet Özel Eğitim Merkezini ziyaret etti

 Varol, özellikle pandemi döneminde KKTC halkının çok büyük insan hakkı ihlaline uğradığına dikkat çekerek, ülkeye aşı gönderilmesi gibi sağlık konularında dahi saf dışı bırakılmaya çalışıldığını kaydetti.

Varol, toplantıya katılmaktan duyduğu memnuniyeti de dile getirerek, uluslararası camianın KKTC halkına destek vermesi yönündeki çağrısını yineledi.