Polis çavuşu Aygün Karagil mahkemede olguları aktardı.

Polis, zanlıların “kanunsuz ateşli silah taşıma tasarruf ve kanunsuz patlayıcı madde taşıma tasarrufu” suçlarından tutuklandıklarını söyledi.

Polis, 5 Mayıs 2024 tarihinde saat 01:00 raddelerinde Küçükkaymaklı Lefkoşa da bulunan bir marketin araç park yerinde Lefkoşa Polis Müdürlüğüne bağlı Cürümleri Önleme Şubesi ve Adli Şube ekiplerince yapılan operasyon neticesinde B.E'nin kullanımındaki VA 961 plakalı araç içerinde bir adet Sig Sauer marka 9 mm tabanca ve şarjörü içerisinde 4 adet 9 mm canlı mermi tespit edilerek emare olarak alındığını söyledi. 

Polis, B.E ile olay yerinde bulunan B.H'nin tutuklandığını belirtti. Polis, zanlılarla ilgili soruşturma başlatıldığını, silahın balistik incelemeye gönderileceğini, alınacak ifadeler olduğunu söyledi.Polis, incelenecek kamera görüntüleri de olduğunu belirterek, zanlıların 3 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

Erhürman: Maaş rakam olarak yükselebilir ama alım gücü yükselmiyor Erhürman: Maaş rakam olarak yükselebilir ama alım gücü yükselmiyor

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Gökhan Asafoğulları zanlıların 3 gün tutuklu kalmasına emir verdi.