“Ercan Havalimanı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin dünyaya açılan kapısı olma özelliğini sürdürmektedir. Stratejik konumu, yapılan yatırımlar ve geleceğe yönelik hedefleri ile Ercan, KKTC'nin ekonomik ve sosyal kalkınmasında kilit bir rol oynamaya devam edecektir. Havalimanının gelişimi, sadece KKTC için değil, aynı zamanda Doğu Akdeniz bölgesindeki havacılık ve turizm sektörü için de önemli bir etkiye sahip olacaktır.” 

Masaldan çıkıyoruz ve GÜM… Rötar üstüne rötar yapmaktan,  gidenin de gelenin de anası ağladı. Nasıl bir lanet yemişse bu yapı açıldığı günden beri, adabı ile  işlediği görülmedi. Ya elektrik ödenmez kesilmeye gidilir ve KESLİMEZ, ya park yeri fahiş fiyatları ile tarlalar araç dolar, ya gelen yolcu önünde bir mahşeri kalabalık. Bitmek bilmeyen sorunlar ardı ardına geliyor. 

Daha bayram tatilinden adaya dönemeyenler var. Dönmek için hala yollarda perişan bir durumda bekliyorlar. ULUSLARARASI ERCAN HAVALİMANINA zamanında inmek ne mümkün. 40 dakika rötar diyerek arkasından 40 dakika daha yapıştırıp onca insan perişan oldu. Bunun hastası, yaşlısı, çocuğu var ama düşünen kim. Ağlarımız “VIP”ten geçtikleri için kimin umurunda.  Sorunsalı bir havalimanımız var ama her şey güllük gülistanlık gibi davranıyorlar. 

Havalimanları, sadece uçakların kalkış ve iniş yaptığı yerler olmanın ötesinde, birçok önemli işleve sahiptir. Ulaşım ve bağlantı, ekonomik katkı, insani yardım ve acil durum, sosyal ve kültürel etkileşim , küresel ticaret, turizm, teknolojik ilerleme v.b gibi bir çok faktöre hizmet edebilmelidir. Şatafatla yürümüyor bu işler. Zaman kaybı, stres ve yorgunluk ve en önemlisi güven kaybı. Bütün bunları bir arada yaşıyoruz. Paranla rezil olmak bunun adı. Sürekli yaşanan rötarlar, havayolu şirketlerine ve havalimanı yönetimine duyulan güveni yavaş yavaş sarsıyor. Yolcular, bir dahaki seyahatlerinde farklı havayollarını veya ulaşım yöntemlerini tercih etmekte haksız sayılmazlar.  

Bir çoğunuz memnuniyetisizsin diyebilir ama inan ki o rötarı yiyen bilir. O karmaşayı yaşayan bilir. O sistemsizliğe tanık olan bilir. İmkansızlıklar ülkesinde değiliz , sadece zoru başarmaya üşengeç vede yarım olanı tamamlamaktan aciziz.  Onaca planların alt üst olması , zaman kaybı , yorgunluk , stres ve bir çok şeyi saatler içinde yaşıyoruz. Biraz çok değil biraz vaatler ve atılan sözler yerine getirilse bu kadar acemilik yaşanmayacaktır. Bu kadar insan rezil, perişan ve memnuniyetsiz olmayacaktır. 

Hava yolculuğu, hız ve konfor açısından modern ulaşımın en tercih edilen yöntemlerinden biridir. Ancak, Ercan Havalimanıda yaşanan rötarlar ve gecikmeler, bu deneyimi artık kabusa çevirdi. Bu artan rötar sayıları, yolcuların hayatını olumsuz etkilemekte ve büyük bir memnuniyetsizlik yaratmaktadır. Havalimanının modernizasyonu, uluslararası ilişkilerin geliştirilmesi ve yolcu odaklı hizmet anlayışının benimsenmesi, Ercan Havalimanı'nın sorunlarının üstesinden gelmek için atılacak önemli adımlar olmalı ağam. Bu şekilde, KKTC halkı daha konforlu ve güvenli bir hava yolculuğu deneyimi yaşayabilir. Sende gerim gerim gerilebilirsin o zaman ağam. 

KISACASI OLMAMIŞ…