Konuk yazar Karakuş yazdı...

Yeni bir tehditle yaşamaya devam ediyoruz. 

Seyrüsefer borcunu veya  harcını ödemeyen sürücülerin yani tüm (HALK). Araçları bağlanıp haklarında da yasal işlem yapılacakmış. Yine bir şeylerin açığını kapatma çalışmaları hızla devreye giriyor. Daha önce de söylemiştik ama Türkçe mealli  ile bir daha anlatalım. 

BU SEYRÜSEFER NEDİR?

Yol kullanım vergisi başka bir değişle devletin yaptığı yollarda seyrüsefer yapan araçların zaman içinde yaratacağı yıpranmalara karşı sahibinin ödediği bir harç. Şimdi anlaşıldı mı ? Yani yolların yıpranma karşılığı  ödenen ücret. Yıllardır ÖDENDİ…ÖDENDİ…ÖDENDİ. 

Peki bu kadar ödenen ve ödenmeye devam eden,  ödenemediği takdirde zora koşup üç kuruş maaş alanın da , muazzam cezalar ile ödemeye mecbur kılan bu kadar insanın halkın , vatandaşın ödediği SEYRÜSEFER harçları nereye gitti veya gidiyor ?

PARDON YOLLARA MI ? 

*Hangi yol ya?…

*Nerede yol var?…

*Nerede düzgün anlaşılır trafiğe uygun yol var? 

*İzyol trafik işaretleri nerede ? 

*Yol YAMASI ne demek?…

*Kapkaranlık ve yol olduğuna binlerce ispat istenilen taralara mı harç ödenecek?…

Nereye ödendiği belli olan ama nerede kullanıldığı asla bilinmeyen,  onca paranın yollara gitmediği ayan beyan meydanda. Her yerden vurmak adet olmuş ülkede ve bunun ardına da YÖNETMEK diyorlar.  Yemekten bıkmayan, usanmayan,  patlamayan ceplere akan ve ne yazıktır ki akmaya devam eden zavallı emekçinin hakkıdır.  SEYRÜSEFER (MİŞ)


ELEKTİRİK FATUR BORCUNU YATIRMAYANLARA SON İHBAR…

*Hangi ELEKTİRİK bu?…

*Günlerdir kapkaranlık bırakılan evlerin iş yerlerinin ELEKTRİK borcu mu?…

*Hangi AYDINLIĞIN  faturaları bunlar ?…

*Satışı zorla yapılmak istenen ELEKTİRİĞİN  mi?..

*Bile isteye insan tutularak el yapımı indirilen şalterlerin ELEKTİRİĞİ mi?…

*Verilen emirler doğrultusunda ülkenin bel kemiği olan ve azimle peşkeş çekilen ELEKTRĞİN mi?…

*Hangi dürüst doğru ve halkını düşünen, bunun için çalışan yapının yönetimin ELEKTİRİĞİNİN SON ÖDEME TEHDİNİ yapıyorsunuz. 

*Hangi soyulmamış hakkı yenilmemiş emekçine bu şartı koşuyorsun.?

*Gelişmesinde çelme taktığınız hangi sanayicine bu şartı koşuyorsun?  

*Göz dikmediğin yer yurt maaş kalmayan hangi vatandaştan bunu talep ediyorsunuz?

Günlerdir ülkeyi karanlığa mahkum bırakarak sonuç elde etmeye , zaman kazanmaya ve süreci tamamlamaya çalıyorsunuz. İnsanların sağlıkları ile, eğitimleri ile,  eşyaları ile gıdaları ile ve en önemlisi üretimi ile oyunlar oynuyorsunuz. Azcık aşları bayağı kaygılı başları ile bu halkı her türlü haksızlık ve oyunlar ile mağdur mahkum bırakmak görevlerinizin en başında yer alıyor. 

Bayram geliyor NEYİME diyor bu halk. Et tavuk almak NAAA MÜMKÜN. Hani ne derlerdi KKTC için mangal diyarı. Artık sayenizde ne mangal kaldı ne kül. Restaurantta yemek yiyebilmek koltuk makamlarında  oturmaktan geçiyor. 11.800 TL asgari ücretli girmez o kapılardan. Çünkü devlete ödemesi gereken SEYRÜSEFER’i var ELEKTRİK faturası var. YAKIT  gideri var. SAĞLIK  masrafı var. EĞİTİM gideri var. Var oğlu var. Ne restaurant Allah aşkına ya. 

Dinamit döşeyip havaya uçurmak olayını sizler yavaşça ve usulüne uygun yapıyor ve bundan da asla rahatsız olmuyorsunuz. Peyderpey satılan topraklar, özelleştirmeye and içilmiş demir başlar. Gelen emirleri halkını eze eze uygulama yönetimi. Gereksiz açılışlar. Olması anlamsız SARAYLAR.  Daha böyle sayarak bitmeyen onca yıpratıcı ve yok edici hamleleriniz hiç bitmeyecek. 


Bu halk, bu emekçi, bu ülke vatandaşı  her gün konuştu. Her gün yazdı. Her gün haykırdı. Her gün hakkı için sokağa döküldü. Ama nafile ne yazık ki.  Yani anlayacağınız “KÖRE YÜZÜNÜZÜ, SAĞIRA  SÖZÜNÜZÜ SÜSLEMEYİN  YORULURSUNUZ.”


NE DERSİNİZ?…

Belki bir gün bu halkada 
(BAHARLAR GELECEK) sözü veren birileri çıkar…

Her UĞURLAMANIN bir HOŞGELDİNİ vardır….

DAYANIN….


KARAKUŞ